Сontact us
Cancel


Pain free treatment - General Anesthesia for dental treatments!

08 July 2019

   Leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym, popularnie zwane leczeniem „w narkozie” to nic innego jak przeprowadzenie planowanego leczenia stomatologicznego pod kontrolą specjalisty stomatologa oraz anestezjologa.  Dzięki najnowszym osiągnięciom oraz szerokiemu dostępowi do bezpiecznej anestezji nawet najtrudniejsze przypadki oraz Pacjenci z bardzo dużym lękiem przed stomatologiem (dentofobia) mogą czuć się komfortowo w gabinecie dentystycznym. Zabiegi w znieczuleniu ogólnym to cały szereg możliwości, od chirurgii stomatologicznej, przez stomatologię zachowawczą po implantologię.

Leczenie stomatologiczne w narkozie zawsze poprzedzone jest dokładną konsultacją specjalistyczną, mającą na celu wyeliminowanie przeciwwskazań oraz zapewnienie bezpieczeństwa pacjentowi. Całkowity plan leczenie przedstawia lekarz specjalista i to on decyduje o podjęciu leczenia stomatologicznego w znieczuleniu ogólnym. Czas zabiegu dzięki osiągnięciom w dziedzinie medycyny może sięgać nawet 6 -ciu godzin, dzięki czemu na jednej wizycie lekarz może przeprowadzić szereg działań mających na celu zapewnienie pełnej satysfakcji Pacjenta z leczenia. 

Dla kogo zatem polecane jest leczenie stomatologiczne w znieczuleniu ogólnym?

     Po wyeliminowaniu niektórych chorób ogólnoustrojowych każdy Pacjent może być zakwalifikowany do leczenie w narkozie. U Pacjentów, u których występuje paniczny lęk przed wizytą u stomatologa czasem jest to jedyne rozwiązanie do przeprowadzenia leczenia chociażby edndodontycznego czy z zakresu chirurgii stomatologicznej. Leczenie w narkozie obejmuje również Pacjentów z różnym stopniem upośledzenia. Jest również rekomendowane u dzieci, które nie chcą współpracować z lekarzem dentystą. Jest ono bezpieczne o ile przeprowadzone jest w nowoczesnej klinice stomatologicznej pod ścisłą kontrolą doświadczonego zespołu specjalistów (lekarz stomatolog, anestezjolog oraz asysta stomatologiczna i anestezjologiczna).

Dobro Pacjenta zawsze jest na pierwszym miejscu i to lekarz anestezjolog decyduje o możliwości przeprowadzenia zabiegu. Po dokładnym wywiadzie z Pacjentem oraz wnikliwej analizie stanu zdrowia i wyeliminowaniu ewentualnych alergii Pacjent kwalifikowany jest do znieczulenia ogólnego i przeprowadzany jest zabieg stomatologiczny.

     Zabiegi stomatologiczne w tym chirurgiczne ekstrakcje zębów mądrości, leczenie kanałowe (endodontyczne), z zakresu stomatologii zachowawczej czy implantologii, dzięki możliwości leczenia w narkozie stają się zupełnie atraumatyczne i bezbolesne. U niektórych Pacjentów jest to jedyna możliwa metoda leczenia, gdyż paniczny strach przed wizytą uniemożliwia nawet podjęcie prób znieczulenia miejscowego. 

      Aby zabieg przebiegał sprawnie oraz podczas jednej wizyty wykonane zostało możliwie najwięcej ubytków ważne jest doświadczenie lekarza, który przeprowadza zabieg. Warto, zatem wybrać gabinet, który oferuje możliwość skorzystania z opieki specjalistycznej z zakresu chirurgii stomatologicznej lub szczękowo-twarzowej.

Panicznie boisz się stomatologa i chcesz skorzystać z możliwości leczenia w znieczuleniu ogólnym? Dowiedz się więcej i skontaktuj się z Nami! Zarezerwujemy odpowiedni dla Ciebie termin wizyty! Mieszkasz i pracujesz za granicą? Wystawiamy wszelkie niezbędne dokumenty do otrzymania zwrotu kosztów za leczenie! kontakt@medicaladvisor.pl/+48 607 871 284!

 

Zespół MedicalAdvisor.pl

 

 

Return to news list